Martinas McDonaghas

Luošys iš Ainišmano salos

Režisierius statytojas – Aidas Giniotis
Scenografė – Ramunė Skrebūnaitė

Scenoje:

BilisGiedrius Kiela
EilynAgnė Kaktaitė
KeitBenita Vasauskaitė
BartlisJonas Šarkus
HelenJudita Urnikytė / Ieva Stundžytė
DžonisEimantas Bareikis
MotušėMarija Korenkaitė
BeibybobisVytautas Leistrumas
DaktarasAlgirdas Urbonas
PiemenysJustas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė

Martino McDonagho juodojo humoro komedija „Luošys iš Ainišmano salos“ – tai neįtikėtina luošio Bilio vilties ir atradimų kelionė, kupina išskirtinių veikėjų bei netikėtų siužeto vingių.

Spektaklio veiksmas vyksta vienoje iš Airijos salų. Ainišmano sala – nedidelės žmonių bendruomenės namai. Čia žmonės gyvena, kaip ir kitur. Jie dirba, miega, myli, pykstasi, linksminasi. Atlieka pilietines ir šeimynines pareigas, kuria savo monotonišką kasdienybę, kartais paįvairindami ją „naujienom“ apie vienas kitą. Atrodo, nieko ypatingo. Tačiau staiga viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai luošas paauglys Bilis pabėga į visų Ainišmano gyventojų svajonių šalį – Ameriką. Bilis užsitarnauja ne tik bendruomenės nemalonę, bet ir... pagarbą. Juk jam, kažkokiam luošiui iš Ainišmano, pavyko tai, ko kiti net nedrįsdavo sapnuoti.

1970 m. gimusio airių dramaturgo Martino McDonagho pjesės jau dešimtmetį yra užkariavusios visų be išimties pasaulio teatrų scenas. Teatro kritikai Martino McDonagho pavardę jau dabar įrašė šalia tokių iškiliausių airių dramaturgų kaip Bernardas Šou, Oskaras Vaildas, Viljamas Yeatsas, Džonas Milingtonas Syngas, Samuelis Beketas. Neatsitiktinai jaunasis Martinas atsidūrė šiame iškiliausių Airijos dramaturgų sąraše – jo kūryba jau dabar kardinaliai keičia šiuolaikinės dramaturgijos sampratą ir įneša labai ryškių savitų airiškų štrichų į šiuolaikinę teatrinę kultūrą.

 

Spektaklio trukmė 2 valandos (su pertrauka)
Premjera - 2007 m. vasario 27 d.
Paskutinį kartą vaidintas - 2016 m. spalio 28 d.