Vienos dalies vieša išpažintis suaugusiesiems
pagal Andriaus Kaniavos ir Vaidoto Žitkaus pjesę

Pinokio kronikos

Režisierius – Andrius Kaniava
Dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė
Kompozitorius Andrius Kaniava

Scenoje:
Andrius Kaniava
Vaidotas Žitkus
Sigitas Mickis

„Pinokio kronikos" - tai žaismingas aktorių Andriaus Kaniavos ir Vaidoto Žitkaus dialogas, vienos dalies vieša išpažintis suaugusiesiems. Tragedija tai ar komedija, sprendžia pats žiūrovas - stebėdamas aktorių nuotaikas ir gilindamasis į asmeninę patirtį.

Spektaklį, įkvėpė visiems nuo vaikystės žinoma italų rašytojo Karlo Kolodžio knyga „Pinokio nuotykiai", arba, kitaip tariant, chrestomatija tapęs sveiko gyvenimo būdo vadovėlis „Kaip medinukui tapti Tikru Berniuku". Pjesės autorių nuomonė ne visada sutampa su klasiko didaktinėmis tiesomis ir net, išskirtinais atvejais, atvirai joms prieštarauja: kodėl yra blogai būti savotišku, į nieką kitą nepanašiu, gyvenimo džiaugsmu trykštančiu medinuku? Kodėl jis būtinai privalo tapti tuo Tikru Berniuku? Kas atsakys, koks turi būti tas Tikras Berniukas?

Visi mes turime savyje kokią nors „medinę dalį". Kas nuo vaikystės, o kas po patirtų gyvenimiškų mūšių nešioja ją kaip protezą, ir tik labai retas iš mūsų laiko tai ypatingu savasties ženklu. Dažniausiai toji „medinė dalis" ignoruojama, slepiama, ir jos turėtojas iš paskutiniųjų bando prisitaikyti prie gyvenimo ir minios kuriamo ir reikalaujamo „formato". Taigi kaip mums gyventi? Vieno teisingo atsakymo ar recepto nėra, tačiau diskusija scenoje ragina rasti savąjį sprendimą.

Spektaklio rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Kultūros rėmimo fondas

Trukmė -  2 valandos
Premjera - 2009 m. kovo 5 d. 
Paskutinį kartą rodytas - 2014 m. vasario 28 d.