Vytauto V. Landsbergio
labai mistiška misterija vaikams

Kalėdų bobutės pasaka

Misteriją sukūrė
režisierius Vytautas V.Landsbergis,
dailininkas Gitenis Umbrasas,
aktoriai: Ilona Balsytė, Viola Klimčiauskaitė, Agnė Sunklodaitė, Aldona Vilutytė, Aurimas Meliešius, Vytautas Rašimas, Dalius Skamarakas bei kitos maloningos ypatos.

„Kalėdų Bobutės pasaka“ – tai režisieriaus Vytauto V.Landsbergio ir Keistuolių teatro aktorių spektaklis, kurio metu skamba Kalėdų giesmės. Misterijoje vaidenasi kupranugariai, avys, asilai, žvaigždės ir arkangelai bei įvairios kitokios nežemiškos būtybės, nes visa tai – „Kalėdų Bobutės pasaka“.

Jūs galvojat, kad būna tik Kalėdų Seneliai, taip?… Nee… Būna ir Kalėdų Bobutės. Jos gyvena Šiaurėje ir mezga vaikučiams visokias dovanas, kurias paskui išnešioja Kalėdų Seneliai. Gruodį, kai Kalėdų Seneliai išvyksta į savo Kalėdų keliones su pilnais maišais dovanų, Bobutės, norėdamos, kad joms nebūtų taip liūdna ir nuobodu laukti, ima prisiminti begalybę įdomiausių pasakojimų ir atsitikimų. Štai vieną tokį pasakojimą ji ir papasakojo vieną gruodžio dieną…

Šis pasakojimas apie tai, kaip gyvulėliai, vedami kelrodės Betliejaus žvaigždės, ėjo pasveikinti Dievo vaikelio – Jėzaus. O kiekviena kelionė, kaip žinia, kupina įvairių pavojų, nuotykių ir netikėtumų… Tačiau neapsakomas gyvulėlių tikėjimas ir noras pasiekti kelionės tikslą išgelbėjo juos ir nuo Šakalo gąsdinimų, ir nuo Velnio Močios gundymų, ir nuo kitokių kelyje ištiktų negandų… Perpintas Švento Rašto žodžiais šis pasakojimas ne tik primena įvykius, vykusius prieš 2000 metų, bet atskleidžia kilnias krikščioniškas tiesas, išaukštindamas amžinus jausmus: meilę, tikėjimą ir viltį.

Premjera – 2000 m. gruodžio 15 d.
Paskutinį kartą suvaidinta – 2006 m. gruodžio 30 d.