tragikomiškas triptikas suaugusiems
pagal Williamo Shakespeare'o kūrybą

Juokdario mirtis, arba Kas nužudė Šekspyrą

Režisierius – Aidas Giniotis

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

Vaidina

Joana Čižauskaitė, Aldona Vilutytė, Aidas Giniotis ir Dalius Skamarakas

„Juokdario mirtis, arba Kas nužudė Šekspyrą“ – dviejų dalių muzikinė tragikomedija, kurios pagrindą sudaro Viljamo Šekspyro kūrinių ištraukos, polifoniškai rezgamos veikėjų linijos, tragedijos ir komedijos samplaika, beieškant atsakymo į klasikinį klausimą „Būti ar nebūti?”.

„Gyventi ar mirti?“ – daugelio tragedijos personažų išeities paieška. Todėl labai dažnai autoriaus naudojama išeitis – mirtis, taip žiauriai ir dažnai besikartojanti jo kūriniuose. Mirtis kaip išsilaisvinimas, kaip natūrali meilės, aistros, gaivališkų troškimų pasekmė.

Tragedijos ir komedijos žanrų derinimas, klasikinės ir modernios muzikos supynimas suteiks galimybę istoriškai ir sykiu ironiškai pažvelgti į įvairių amžių žmogaus laikyseną mirties akivaizdoje, kapinių ir kapų kulto vystymąsi nuo Šekspyro iki šių laikų, leis šmaikščiai ir skaudžiai pavarijuoti menininko tema jo paties sukurtos mirties kontekste.

Festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2003“ specialus prizas skiriamas aktoriui Aidui Giniočiui už kontaktą su publika spektaklio „Juokdario mirtis, arba Kas nužudė Šekspyrą“ metu.

 

Spektaklio trukmė - 2 valandos 30 minučių (su pertrauka)
Premjera - 2003 m. kovo 21 d. 
Paskutinį kartą rodytas - 2013 m. vasario 8 d.