Atvira muzikinė pamoka su aktore Ilona Balsyte ir Vakarų Afrikos būgnų mokykla

Profesionalai vaikams. Vakarų Afrikos būgnų aidas

Tai visą šį sezoną Keistuolių teatro eksperimentinėje salėje, paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį, vykstantis atvirų muzikinių pamokų ciklas „Profesionalai vaikams". Šių pamokų metu niekas nesėda į mokyklinius suolus ir nesimoko iš vadovėlių, čia pagrindinė mokytoja - muzika bei šios srities profesionalai bei muzikos kūrėjai.

Atviros pamokos „Profesionalai vaikams. Vakarų Afrikos būgnų aidas" kviestiniai svečiai - Vakarų Afrikos muzikos žinovas Gediminas Mačiulskis bei jo įsteigta Vakarų Afrikos būgnų mokykla. Tai pirmoji muzikos mokykla, skirianti ypatingą dėmesį Afrikos būgnų muzikai ir siekianti su ja supažindinti visus aplinkinius. Pamokoje keliausime ten, kur kultūra ir istorija bei jos pasakojimas neatsiejamas nuo tradicinių ritmų, dainų ir šokių - į Juodąjį žemyną - Afriką bei susipažinsime su šio žemyno skirtingų tautų legendomis. Kaip atsirado afrikietiškas būgnas? Iš ko ir kaip jis gaminamas? Kaip sudaryti afrikietiški muzikos kūriniai? Kam reikalingi skirtingi ritmai? Į visa tai atsakymus išgirsime atviroje interaktyvioje pamokoje, kurioje pradėję nuo abėcėlės sukursime bendrą ritmą bei šokį ir pajusime, ką iš tiesų reiškia afrikietiško būgno pavadinimas djembe - būti kartu ! Išmokti bent jau pagroti afrikietiškų būgnu abėcėlę gali kiekvienas net niekada neturėjęs rankose jokio muzikos instrumento - įsitikinęs Gediminas Mačiulskis. Taigi šios atviros pamokos metu ne tik susipažinsime su būgnų istorija, kilme ar pajusime Afrikos atmosferą, tačiau taip pat turėsime galimybę prisiliesti prie afrikietiškų ritmų, nes kiekvienas pamokos dalyvis gaus po autentišką muzikos instrumentą, kad visi kartu galėtume kurti ritmo improvizacijas ir pasiduoti būgnų užvaldomai muzikai.


„Šiandien muzikos aplink mus yra labai daug, tačiau kiek mes ją jaučiame, suvokiame, girdime ir kaip muzika mus veikia. Aš manau, kad muzika turi daug daugiau stebuklingų galių nei šiandien mes gauname iš jos. Todėl organizuodama pamokėles aš galvoju apie vaikus, kai jie taps suaugę, kad jie priartės prie muzikos ir bus kūrybingi, lankys visokios muzikos koncertus, pažins muziką ir gebės priimti muzikos teikiamus stebuklus"- pasakoja projekto sumanytoja Ilona Balsytė.

 

Atvira pamoka skirta 3-12 metų vaikams
Trukmė - 60 minučių


Kooprodiuseris - Keistuolių studija
Projektą iš dalies finansuoja - Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija