Atvira muzikinė pamoka su aktore Ilona Balsyte, „Chordos“ styginių kvartetu ir kontrabosu

Profesionalai vaikams. Styginiai iš arti

Tai visą šį sezoną Keistuolių teatro eksperimentinėje salėje, paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį, vykstantis atvirų muzikinių pamokų ciklas „Profesionalai vaikams". Šių pamokų metu niekas nesėda į mokyklinius suolus ir nesimoko iš vadovėlių, čia pagrindinė mokytoja - muzika bei šios srities profesionalai bei muzikos kūrėjai.

Atviroje pamokoje „Profesionalai vaikams. Styginiai iš arti" idėjos sumanytoja aktorė Ilona Balsytė kartu su „Chordos" styginių kvartetu (I smuikas - Ieva Sipaitytė, II smuikas Vaida Paukštienė, altas - Robertas Bliškevičius, violončelė - Vita Šiugždinienė) ir kontrabosistu Giedriumi Bendoraičiu pristatys visą styginių šeimyną. Smuiką, kuris gali gailiai verkti solo partijas arba derėti su kvarteto nuotaika. Violončelę, kuri visuomet nori tapti orkestro siela ir žaismingai sužibėti džiazo improvizacijose. Bei, žinoma, kontrabosą, kuris yra tikrų tikriausias simfoninio orkestro žemabalsis. Ir tik visi drauge, jie suskamba taip, kaip niekas kitas pasaulyje. Šios atviros pamokos metu leisimės į muzikinę kelionę po visus pasaulio žemynus, kad sužinotume kaip skamba styginiai net ir pačiuose atokiausiuose pasaulio kampeliuose, visi kartu mėgausimės nuostabia muzika bei taip pat galėsime prisiliesti prie smuiko stygų ir išmėginti savo jėgas, kas žino, galbūt kaip tik tu - pasislėpęs smuiko virtuozas!

 

„Šiandien muzikos aplink mus yra labai daug, tačiau kiek mes ją jaučiame, suvokiame, girdime ir kaip muzika mus veikia. Aš manau, kad muzika turi daug daugiau stebuklingų galių nei šiandien mes gauname iš jos. Todėl organizuodama pamokėles aš galvoju apie vaikus, kai jie taps suaugę, kad jie priartės prie muzikos ir bus kūrybingi, lankys visokios muzikos koncertus, pažins muziką ir gebės priimti muzikos teikiamus stebuklus"- pasakoja projekto sumanytoja Ilona Balsytė.

 

Atvira pamoka vaikams nuo 3 metų.
Trukmė - 60 minučių

Kooprodiuseris - Keistuolių studija
Projektą iš dalies finansuoja - Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija