muzikinis spektaklis vaikams
pagal Ludviko Aškenazio knygą

Vaikystės etiudai

Scenarijaus autorius ir režisierius – Antanas Gluskinas
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Ramunė skrebūnaite
Kompozitorius – Jonas Jurkūnas
Dainelių tekstai – V.Klimčiauskaitės ir A.Sunklodaitės

Vaidina Keistuolių teatro aktoriai:
Viola Klimčiauskaitė – Duktė,
Agnė Sunklodaitė – Mama,
Dalius Skamarakas – Tėtis,
Jonas Šarkus – Draugas.

Mieli žiūrovai, turime Jums klausimą: „Vieneri metai – tai daug ar mažai?“
Jeigu žiūrėsi vienaip, tai daug, jei pažvelgsi kitaip, tai mažai, – atsakysite Jūs.
Bet jeigu pažvelgsime penkerių metų mergaitės akimis, vieneri metai – tai visas gyvenimas, – tarsime Mes. Per vienerius metus gali įvykti visko: gali susitaikyti ir susipykti tėvai, gali pranykti ir vėl atsirasti geras draugas; gali pamėgti tai, ko labai nemėgai, gali pamilti tėtį ar pradėti dar labiau žavėtis mama.


Tad, kaip matote, mažo žmogučio gyvenime vieneri metai yra labai daug. Svarbiausiai – į viską žiūrėti su atlaidžia šypsena ir džiaugtis šia diena bei tave supančiais žmonėmis, – čia vėl Mes įsiterpiame ir kviečiame: Vaikai, tėveliai ir mamytės, seneliai ir auklytės, nebūkite abejingi. Ateikite ir pamatykite trumpas istorijas iš gyvenimo mažų ir didelių žmonių. Tada galėsite sau atsakyti į klausimą – vieneri metai, tai daug ar mažai.

 

Spektaklio režisierius Antanas Gluskinas jau pažįstamas Keistuolių teatro žiūrovams: 2004 m. jis pastatė žiūrovų itin mėgstamą spektaklį vaikams „Mano senelis buvo vyšnia“ (pagal to paties pavadinimo Angelos Nanetti apsakymą), kuris 2005 metais Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ buvo apdovanotas kaip geriausias vaikiškas spektaklis, o tais pačiais metais režisierius A.Gluskinas už šį spektaklį buvo nominuotas aukščiausiam Lietuvos teatrų apdovanojimui – Auksiniam scenos kryžiui.

Spektaklio pastatymo rėmėjai: LR Kultūros ministerija ir LR Kultūros ir sporto rėmimo fondas

Spektaklio trukmė – 1 valanda
Premjera – 2007 m. balandžio 4 d.