muzikinis spektaklis vaikams nuo penkerių metų
pagal V.Ludwigo ir B.Heymanno muzikinę pjesę „Max und Milli“

Marius ir Miglė

pagal V.Ludwigo ir B.Heymanno muzikinę pjesę „Max und Milli“

Režisieriai: Aidas Giniois ir Thomas Ahrensas (Vokietija)
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Ramunė skrebūnaitė

Scenoje
MariusVytautas Rašimas / Dalius Skamarakas
MiglėJoana Čižauskaitė / Viola Klimčiauskaitė
ŠarūnasVaidotas Žitkus
Mariaus ir Miglės mama - Inga Petrauskaitė / Aldona Vilutytė
Šarūno tėtisDarius Auželis / Sigutis Jačėnas

Gyvai groja
Aidas Giniotis, Aurimas Meliešius ir Sigitas Mickis

Tai pasakojimas apie šešiametę Miglę, visai panašią į daugybę tokio amžiaus mergaičių. Ir apie jos brolį Marių, jau lankantį mokyklą. Jų galvelėse knibžda daugybė klausimų. Kodėl negalima žiūrėti televizoriaus? Kodėl reikia eiti miegoti, kai to visai visai nenori? Kodėl namuose negali nakvoti vaikas, su kuriuo susipažinai kieme? Visų „kodėl“ net neišvardysi. Tačiau ir Mariui, ir Miglei žūtbūt reikalingi atsakymai, kuriuos tikrai sunku surasti.

O šioje paieškoje spektaklio herojų tyko ne tik įžvalgi mamos akis, bet ir pistoletu ginkluotas berniukas Šarūnas kieme, mušeika jo tėtis, jų laukia sudėtinga ir paini kelionė į parduotuvę ir netgi… vaiduokliai. Taip, vaiduokliai, kurie naktį pasirodo vaikų kambaryje, kai mama išeidama išjungia šviesą.

Bet baimę ir visas kliūtis padeda įveikti draugystė, pašėlusios vaikų svajonės, pramuštgalviškos išdaigos bei neužmirštamos dainos, lydimos gyvai grojančių roko muzikantų.

Nepamirškit kartu atsivest ne tik brolio, sesers ir draugų, bet ir mamos ar tėvelio. Nes suaugusiesiems šis spektaklis – tikras akibrokštas ar net iššūkis. Jie galės tarsi pro rakto skylutę pažvelgti į vaikų kambarį ir pamatyti, kaip „miega“ jų vaikai, ką jie „sapnuoja“. Turės puikią galimybę išgirsti vaikų pokalbius ir sužinoti, kad „melas“ ir „išsisukinėjimai“ dažnai būna karti tiesa.

2003 metų kovą spektaklis „Marius ir Miglė“ nominuotas Lietuvos teatrų metų apdovanojimui „Kristoforas“ kaip geriausias spektaklis vaikams.

Pastatymo rėmėjas – Goethe Institut Vilnius

Spektaklio trukmė – 1 valanda 50 minučių (su pertrauka)
Premjera – 2002 m. rugsėjo 29 d.