Andreas Sauterio ir Bernhardo Studlaro

A. – visai kita

Iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė

Režisierius – Agnius Jankevičius
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Laura Luišaitytė

Scenoje:

A. Viola Klimčiauskaitė
GerdasVaidotas Žitkus
HervigasDalius Skamarakas
NinaAldona Vilutytė
Jozefas FeresasAndrius Kaniava

Jaunų vokiečių dramaturgų pjesė „A. – visai kita“ buvo parašyta 2000 metais. Tais pačiais metais ji buvo apdovanota garbingu Vokietijos literatūriniu apdovanojimu „Kleist Prize“ už geriausią jaunųjų autorių dramaturgiją. Sauterio ir Studlaro „A. – visai kita“, kaip pastebi ne vienas vokiečių teatrologas, yra komedija su tragedijos priemaišomis, arba tragedijos reinkarnacija į komiškąjį pavidalą.

Patys pjesės autoriai, kaip ir lietuviškosios „A. – visai kita“ kūrėjai, linkę šią pjesę įvardyti „radikaliąja, arba trash komedija“. Kaip teigia spektaklio režisierius Agnius Jankevičius, „šis spektaklis – tai trileris apie kažkur pradingusią laimę“. Tai psichologiškai paradoksalių komiškų scenų virtinė, nenuspėjamai keičianti istorijos aplinkybes, tačiau galų gale paliekanti palengvėjimo arba susierzinimo, neįvardintos kaltės ir nemalonaus kartėlio prieskonį.

Už Ninos vaidmenį spektaklyje „A. – visai kita“ aktorė Aldona Vilutytė nominuota Kultūros ministerijos apdovanojimui „Auksiniam scenos kryžiui“.
Festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2008“ režisierius Agnius Jankevičius buvo apdovanotas už dramos ir judesio meno sintezę spektaklyje „A. – visai kita“.

Muziką spektakliui parinko Agnius Jankevičius
Video – Jonas Tertelis

Spektaklio pastatymo rėmėjai: LR Kultūros ministerija ir Kultūros rėmimo fondas

Spektaklio trukmė – 1 valanda 15 minučių
Premjera – 2008 m. kovo 14 d.