Didelė tragedija mažoje erdvėje
pagal Aleksandro Stroganovo komediją „Aktas“

Penktas veiksmas

Režisierius / kompozitorius – Andrius Kaniava
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

Scenoje:

BoboAndrius Kaniava
Adelė (jo jaunutė žmona)Aldona Vilutytė
Mirties pasiuntinysVaidotas Žitkus

Adelė: Aš, pavyzdžiui, nežinojau, kad į teatrą bilietą perki tik vieną kartą. Bilietą į vieną pusę, kaip į traukinį... O atgal kelio nėra... Iš teatro neįmanoma išeiti. Jei bandai nuo jo pabėgti, jis tave persekioja. Jis lieka su tavimi kaip restorano kvapas rūbuose. Ne, blogiau, jis – kaip tavo šešėlis. Arba ne, ne taip... Aš nežinau, kaip paaiškinti, ir, apskritai, keičiam temą...

Aleksandro Stroganovo kūrybos pagrindinę temą galima apibūdint taip: mes nelaimingi todėl, kad nemokame mylėti; nemokame girdėti, jausti, vadinasi, nemokame ir suprasti žmonių. Todėl vieni kitiems atrodome keisti arba nenormalūs. Bet kas iš esmės yra norma? Ar ji apskritai egzistuoja? Kur ta iliuzinė riba, kuri skiria vadinamąją normą nuo vadinamosios patologijos?

Tad meilė ir norma – dvi svarbiausios A.Stroganovo temos, svarbiausi jo pjesių kertiniai akmenys. O jo pjesių veikėjai visą laiką žaidžia kažkokius žaidimus, gyvena šventės laukimu, nors patys nemyli svečių. Net jų požiūris į mirtį yra vaikiškas: jame nėra tragedijos pojūčio. Autorius pateikia aukščiausią žmogaus vidinio konflikto tarp suaugusiojo ir vaiko dramaturgijos lygį. „Meilė ir mirtis – viskas gyvenime sukasi apie šias sąvokas. Taip, aš pripažįstu, kad šneku banalius dalykus. Tačiau jie nesiliauja stebinę žmonijos ir visada stebins...“ (A.Stroganovas)

2008 m. profesionalių teatrų festivalyje Rokiškyje aktorius Andrius Kaniava laimėjo prizą už geriausią vyro – Bobo – vaidmenį.

 

Spektaklio rėmėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondas.

Trukmė - 2 valandos (su pertrauka)
Premjera - 2006 m. kovo 10 d. 
Paskutinį kartą rodytas - 2014 m. lapkričio 6 d.