muzikinis spektaklis suaugusiesiems

Paskutiniai Brėmeno muzikantai

Trylika kūrybinių metų teatro scenoje gyvuojantis muzikinis spektaklis „Paskutiniai Brėmeno muzikantai", leidžiasi į atsisveikinimo turą po visą Lietuvą. Grupė „Paskutiniai Brėmeno muzikantai" tai keturi laisvos sielos muzikantai Rainis (Dalius Skamarakas), Petuchauskas (Andrius Kaniava), Rexas (Aidas Giniotis) ir Kanopa (Aurimas Meliešius), kuriems kelią į šlovę stengiasi praskinti prodiuseris Leo (Darius Auželis). Tačiau vyrų sielas šildo ne šlovės ir prožektorių šviesos, o meilė visų jų mūzai Ingai (Ilona Balsytė /Agnė Sunklodaitė). Šios keistos kompanijos bandymai savaip papasakoti garsiąją Brėmeno muzikantų istoriją nukelia žiūrovus į laikus, kai emocijas valdė „pjaustomos" gitaros ir būgnų ritmas, o vienintelis būdas išsakyti savo mintis buvo sudėti jas į iš dūšios „plėšiamas" dainas.

Ši muzikantų kompanija paskutinius kartus suburs savo grupę ir patirs netikėtų kuriozų, nuopuolių ir pakilimų, tikėdamiesi savo muzika nustebinti ir užkariauti visą pasaulį. Paskutinius kartus jų muzika iš 7-8 dešimtmečių, sklidina „gėlių vaikų" romantikos ir prarastų laikų nostalgijos, spektaklyje džiugins žiūrovus, kai žymiausi to dešimtmečio užsienio kūriniai vėl suskambės lietuviškai. Paskutinius kartus jie visi kartu įsimylės tą pačią mūzą vardu Inga. Bei, žinoma, šio legendinio spektaklio atsisveikinimo turas paskutinius kartus nukels žiūrovus į laikus, kai labai „keista" buvo turėti ilgus plaukus ir nutrintus džinsus. O uždrausta Vudstoko dvasia paskutinius kartus bandys prasiveržti pro taisyklių suvaržytą kasdienybę.

 

Režisierius - Aidas Giniotis

Pjesės autoriai - Aidas Giniotis ir Andrius Kaniava

Scenografijos ir kostiumų dailininkė - Ramunė Skrebūnaitė

Kompozitorius - Sigitas Mickis

Vaidina: Ilona Balsytė/ Agnė Sunklodaitė, Darius Auželis, Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Aurimas Meliešius, Dalius Skamarakas, Sigitas Mickis

 

Profesionalių teatrų festivalyje „Teatrų pavasaris - Kaunas 2002" režisieriui Aidui Giniočiui skirtas pagrindinis prizas už geriausią spektaklį - „Paskutiniai Brėmeno muzikantai"; aktoriui Andriui Kaniavai - žiūrovų prizas už geriausią (Dovydo Petuchausko) vaidmenį spektaklyje „Paskutiniai Brėmeno muzikantai".

Taip pat spektaklis 2003 m. XIX Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje "Vaidiname žemdirbiams" laimėjo žiūrovų prizą.

 

Spektaklio trukmė - 2 valandos 30 minučių (su pertrauka)

Premjera - 2002 m. kovo 6 d.

Paskutinį kartą parodytas - 2015 m. rugpjūčio 7 d.