O tai jau ne tik skrydis virš Keistuolių lizdo, tai didžiųjų kelionių pradžios metai. Tarp daugelio pretendentų laimėjęs konkursą, tas pats "Jonas Kareivis" keliaują į Daniją, į Europos kultūros sostinėje Kopenhagoje vykstantį festivalį "Artgenda'96". Drauge su Jaunimo teatru Keistuolių teatras atstovauja Lietuvos jaunuosius menininkus. Atsiranda daugiau pasiūlymų gastroliuoti užsienyje, bet vėl atsitrenkiama į finansines kliūtis, nes kiekvienas ilgesnis išvažiavimas mažai trupei - peilis po kaklu. Grįžę po "atostogų" užsienyje, Keistuoliai kimba į apleistus dirvonus namie, kad surinktų pinigėlių atlyginimams, studetų mokslams, spektaklių pastatymams ir t. t. Nes vienintelis finansinis investitorius į Keistuolių teatrą - Lietuvos vaikai, kurie visais laikais bus didžiausi šio teatro rėmėjai ir išlaikytojai.

Kovo 27-ąją "Zenonas 96", atvedęs į Keistuolių sceną Lietuvos Tris tenorus ir Albertiną Loretį, šmaikščią pasaulinių garsenybių parodiją, užkariausiančią simpatijas tiek Lietuvos užkampiuose, tiek Lietuvos klasikinio meno bastione - Operos ir baleto teatre. Ir vėl gastrolės... Didžiojo nuovargio ir krizės laikas... Keistuoliai žinomi, populiarūs, reikalingi ir tokie pavargę... Nualinti kasdieninės kovos už būvį, tarsi Damoklo kardas kabančių, skolų už stacionaro salės nuomą, nesibaigiančių gastrolių, teisingesnių laikų laukimo... Reikia pinigų. Banalu, bet žemiška ne tik teatro gyvenime.

Nutraukiamos pradėtos miuziklo "Žmogus iš La Mančos" repeticijos, ruošiamasi vasarai. Du koncertai "Keistuolių pasaulis" - vaikams, ir "Keistuoliai ir jų draugai '96" džiugins žiūrovus pajūryje, o vėliau ir visoje Lietuvoje.
Ateina ruduo. Ateina laikas Keistuoliams atrasti savąją Ameriką. Užjūrio tautiečiai kviečia teatrą gastrolėms. Spalio mėnesį aštuoni Keistuoliai kelia sparnus ir kerta Atlantą. Į Ameriką keliauja koncertas "Keistuoliai ir jų draugai", sudarytas iš geriausių koncertinių pasirodymų ir spektaklių ištraukų, ir klasikinis "Aukštyn kojom". Trupėje - aktoriai I.Balsytė, R.Aleksaitis, D.Auželis, A.Giniotis, A.Kaniava ir D.Miniotas. Juos lydi direktorius H.Mackevičius ir teatro "technikos siela" D.Malinauskas. Šios kelionės aprašymui reikalingas leidinys nemažesnis už Kolumbo kelionių prisiminimus, norint aprašyti vaikų reakciją į pirmąkart matomą lietuvišką vaidinimą iš Lietuvos, prisiminti koncertus nuo pirmojo "nesusipratimo" Los Angeles'e iki paskutinio "trijų tenorų" triumfo New York'e, pasvajoti apie vandenynų šviesumą ir kanjonų didybę, pasidžiaugti naujais draugais iš Čikagos ir senais pažįstamais iš Toronto, pasidalinti įspūdžiais iš atrakcionų ir NBA rungtynių, pasijuokti iš "keistuoliško biznio" - sugedusio autobusiuko pirkimo, remontų ir pardavimo... Trumpiau kalbant, Keistuoliai kertą Jungtines Valstijas ir Kanadą nuo vakarinės iki rytinės pakrantės, patiria daug juodai-baltų įspūdžių ir po mėnesio grįžta į Lietuvą iš paskutinės "neyrančios senosios gvardijos" kelionės. Kelionė parodo, kad teatras baigė vieną savo gyvenimo etapą ir neišvengiamai turi ateiti kažkas nauja.